Remarketing

Czym jest remarketing?

Jest to sposób na niezdecydowanego klienta.

Reklamy remarketingowe wyświetlane są na wielu portalach biorących udział w kapaninach Google. Klientowi, który odwiedził Twój sklep ale nie zdecydował się na zakup, będą wyświetlać się spersonalizowane reklamy z produktem, który wcześniej oglądał.

Odpowiednia strategia remarketingowa w połączeniu z pozycjonowaniem oraz Google Ads daje świetne efekty. Zyskujesz wzrost konwersji i zysków ze sprzedaży.

Remarketing Google

Korzyści płynące z remarketingu

  • Precyzyjność reklamy – możesz określić konkretną sytuację, w której ma wyświetlić się reklama. Może to być użytkownik, który opuścił koszyk w Twoim sklepie, zapisał się do newslettera, odwiedził daną kategorię sklepu lub spędził więcej niż minutę na Twojej stronie;
  • Reklama w odpowiednim momencie i miejscu – wyświetlenie reklam na stronach partnerskich Google (ponad dwa miliony witryn i aplikacji mobilnych). Potencjalny klient, który opuścił Twój sklep, będzie widział na innych stronach banery z wcześniej przeglądanymi ofertami produktowymi Twojego sklepu. Jest to świetny sposób na odzyskanie niezrealizowanych transakcji;
  • Reklama może być w formie graficznej reklama Display lub tekstowej – w ten sposób można zachęcić użytkownika do zakupu lub poinformować go o nowościach.

Miejsce wyświetlania reklam

Reklamy wyświetlane są na ponad 2 milionach witryn i aplikacji mobilnych, które są partnerami Google. Właśnie na nich, użytkownik, który opuścił stronę z produktem oglądanym w Twoim sklepie, będzie widział Twoją ofertę. Dzieje się tak, dzięki plikom cookies, „ciasteczko” zapisywane jest w przeglądarce klienta, to powoduje kierowanie odpowiednich reklam dla tego użytkownika.

Rodzaje reklamy w Google

Google Ads

Google Shopping

Remarketing

Jaka jest nasza rola?

Wspólnie z Tobą opracujemy kluczowe aspekty strategii remarketingowej. Najważniejsze jest ustalenie listy marketingowej, która powinna jak najlepiej docierać do klienta. Określimy grupę docelową, formę reklamy, ilość wyświetleń dla każdej osoby z listy remarketingowej. Ustalimy na jakich stronach ma wyświetlać się Twoja reklama oraz dobierzemy odpowiedni budżet. Oczywiście, co miesiąc otrzymasz od nas szczegółowy raport z przeprowadzonych działań i ich efektów.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.


Zostaw swojego maila lub numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą.

Godziny pracy


Pon. - Pt. 9:00 - 17:00

Telefon