Własny sklep internetowy

Twój sklep internetowy


Współczesny biznes wymaga korzystania z e-commerce czyli handlu elektronicznego. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest stworzenie własnego sklepu internetowego. Odpowiednio przygotowany i zaprojektowany sklep www daje Twojej firmie wiele możliwości i przewagi nad sklepami stacjonarnymi, ponieważ Twoja sprzedaż nie jest niczym ograniczona. Aktualnie, aby dotrzeć do współczesnego klienta, konieczne jest posiadanie sklepu online.


Zalety sklepu internetowego

Największą zaletą własnego sklepu internetowego jest to, że możesz sprzedawać 24 godziny na dobę przez cały rok, bez względu na to gdzie aktualnie się znajdujesz. Nie musisz martwić się o wynajęcie biura czy zatrudnianie pracowników. Potrzebujesz mieć tylko własną działalność, asortyment, którym chcesz handlować i co najważniejsze swój własny sklep internetowy. Stworzenie sklepu internetowego jest tańsze niż otwarcie punktu stacjonarnego.

Twoi klienci mogą dokonywać zakupu kiedy chcą i jak chcą, ponieważ dostęp do oferowanych produktów jest nieograniczony, nie muszą się obawiać, że np. sklep zaraz będzie zamknięty tak jak to się ma w przypadku sklepów stacjonarnych, albo czekać w kolejce do przebieralni czy kasy.  Nie ogranicza ich również czas przeglądania oferty, a opisy produktów są zawsze bardziej szczegółowe. Klient bez problemu może odnaleźć to czego szuka, dzięki zastosowaniu odpowiednich kryteriów np. ceny, rozmiaru, koloru czy rodzaju.

Za to Ty elastycznie i bezproblemowo, gdziekolwiek jesteś, możesz aktualizować swoją ofertę sprzedażową, dodawać nowe zdjęcia, opisy, ceny. Docierasz do znacznie większej liczby klientów z całego kraju lub świata.

Dzięki narzędziom analitycznym zainstalowanym w Twoim sklepie internetowym możesz dowiedzieć się znacznie więcej o swoim kliencie, o jego preferencjach, potrzebach i guście i dostosować swój asortyment do upodobań użytkownika. Również klient ma łatwiejszy kontakt z Tobą, ponieważ może do Ciebie zadzwonić, napisać maila, porozmawiać na czacie, czy na innym komunikatorze, który zostanie podpięty pod Twój sklep internetowy.

Wady sklepu internetowego

Oczywiście sklepy internetowe mają też swoje wady, klient nie ma możliwości zobaczenia, dotknięcia czy przymierzenia produktu, konieczne jest również oczekiwanie na paczkę z zamówionym towarem. Często klienci również boją się podawać swoje dane osobowe czy numery kart płatniczych w Internecie. A Ty musisz się liczyć z różnymi problemami np. nieodebrane przesyłki przez klientów, uszkodzenia produktów podczas transportu, częste reklamacje, konieczność śledzenia konkurencji – chociaż to, aktualnie mierzą za Ciebie odpowiednie narzędzia analityczne podpięte do Twojego sklepu internetowego 😊 . 

Jednak w dzisiejszych czasach, Twój biznes musi być widoczny w Internecie, dzięki temu zdobywasz większą ilość klientów, a świadomość o Twojej marce wzrasta. Najważniejsze jest dostosowywanie się do potrzeb klienta, zadowolony klient na pewno Ciebie i Twój sklep internetowy poleci na różnych forach, portalach społecznościowych czy blogu.

Jeżeli chciałbyś mieć własny sklep internetowy, napisz do nas biuro@vware.org lub zadzwoń 511-585-222. Przygotujemy dla Ciebie niezobowiązujący i bezpłatny wstępny projekt wyglądu sklepu internetowego oraz jego wycenę. W vWare zależy nam aby stworzony sklep był dostosowany do potrzeb Naszego Klienta, dlatego każdy nasz projekt jest indywidualny i niepowtarzalny.

vWare Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *