Stworzenie sklepu internetowego

Stworzenie sklepu internetowego na własnej platformie czy na abonamentowej?


Sklepy abonamentowe oferuje duża ilość firm. Są to gotowe sklepy, do których kupujesz dostęp poprzez wybranie odpowiedniego pakietu usług.

Sklepy internetowe na własnej platformie tworzy się indywidualnie pod klienta. Są one własnością klienta a nie firmy.


Personalizacja sklepu internetowego

Decydując się na zaprojektowanie własnego sklepu internetowego, Twoje oczekiwania i potrzeby nie są niczym ograniczone. To Ty decydujesz o wyglądzie sklepu, o rodzajach zakładek, rozmieszczeniu poszczególnych sekcji strony i o grafikach. Możesz również wybrać dowolną ilość wtyczek i integracji. W przypadku sklepów abonamentowych z góry masz narzucony pakiet funkcjonalności sklepu, dodatkowe są niestety płatne. Sklep na własnej platformie jest Twoją własnością, którą my jako agencja wykonujemy i modyfikujemy dla Ciebie.

Obsługa i administracja e-sklepu

Często jako zaletę sklepów internetowych abonamentowych przedstawia się ich prostotę w obsłudze i administracji. Jednak ta zaleta odnosi się również do indywidualnie stworzonego sklepu internetowego. Nasza agencja także oferuje intuicyjny i łatwy w obsłudze system CMS (system zarządzania treścią). Dodatkowo przeprowadza szkolenie z funkcjonalności i poprawnego użytkowania sklepu internetowego. Chcemy, aby klient bez problemu mógł samodzielnie obsługiwać swój sklep i jego funkcje.

Aktualizowanie platformy sklepu

W abonamentowych sklepach nie musisz martwić się o jego aktualizację, bo masz ją w cenie abonamentu. Jednak jeżeli będziesz potrzebował pomocy przy większych problemach konieczne będzie skontaktowanie się z programistami tego sklepu, a za godzinę ich pracy możesz spora zapłacić (od 60 zł netto za każdą rozpoczętą godzinę konsultacji). Jeżeli chodzi o tworzony indywidualnie sklep online, możesz go administrować samodzielnie lub zdecydować się na jego administrację przez naszą agencję. Wtedy to my wykonuje za Ciebie zmianę grafik, tekstów na stronie, optymalizację czy aktualizację strony, tworzymy kopie zapasowe sklepu. w przypadku awarii przywracamy sprawność serwisu, czy pomagamy w innych kwestiach.

Limity dodawanych produktów?

Dużym minusem sklepów abonamentowych są ograniczenia produktowe. Przy wyborze abonamentu za sklep, bardzo często w ich opisach są narzucone ograniczenia w ilości sprzedawanych produktów. Tego z pewnością nie doświadczysz decydując się na stworzenie własnego e-sklepu, ponieważ liczba produktów nigdy nie jest ograniczana.

Gotowy sklep internetowy

Niewątpliwą zaletą sklepu abonamentowego jest szybkość wdrożenia gotowego rozwiązania, nawet w kilka dni otrzymasz dostęp do platformy. W przypadku indywidualnie projektowanego sklepu internetowego czas jego stworzenia wynosi od 2 tygodni do nawet kilkunastu tygodni w zależności od wielkości sklepu i trudności projektu.

Koszty stworzenia sklepu internetowego

Jeżeli chodzi o koszty? Minusem tworzonego sklepu internetowego jest jego cena, ponieważ na „starcie” płacisz więcej. Ale w porównaniu do sklepu abonamentowego to nie jesteś zobowiązany żadną umową ani okresową opłatą, a Twój sklep jest naprawdę tylko Twój. W sklepach abonamentowych warto również dopytać się o cenę po roku korzystania z takiej platformy. Bardzo często pierwsze miesiące użytkowania takiego sklepu są niskie, a później możemy być niemile zaskoczeni.

Gwarancja na Twój sklep

Cechą wspólną obu rozwiązań jest zapewnienie gwarancji poprawnego funkcjonowania sklepu. Nasza agencja oprócz tego, zapewnia szkolenie z funkcjonalności i poprawnego użytkowania sklepu od panelu administratora. Chcemy abyś wiedział jak i potrafił wykonać w swoim sklepie wszystko czego potrzebujesz.

Porównanie sklepów internetowych

W tabeli poniżej podsumowaliśmy najważniejsze cechy obu rozwiązań: stworzenia sklepu internetowego oraz wykupienia dostępu do sklepu abonamentowego.

Własna platformaPlatforma abonamentowa
Indywidualnie stworzony projekt, dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwańGotowy projekt sklepu, brak możliwości pełnej personalizacji
Sklep jest Twój i tylko TwójMasz wykupiony dostęp do sklepu, ale nie jest on Twój
Dowolna ilość wtyczek i integracjiDostęp do podstawowych wtyczek i integracji, pozostałe są dodatkowo płatne
Łatwość w obsłudze i administracji sklepu
Aktualizacja sklepu dodatkowo płatnaAktualizacja sklepu wliczona w cenę
Brak limitów produktowychLimitowana ilość produktów w sklepie
Stworzenie sklepu internetowego trwa dłużejDostęp do sklepu masz w kilka dni
Koszt zaprojektowania sklepu internetowego jest większy, ale jednorazowyKoszt jest okresowy (miesięczny, kwartalny, roczny), po roku zwykle jest wyższy
Gwarancja na poprawne funkcjonowanie sklepu internetowego
Bezpłatne i indywidualne szkolenie z obsługi sklepu przez pracownika naszej agencjiZwykle otrzymujesz tylko dostęp do samouczka

Jeżeli chciałbyś mieć swój własny sklep internetowy, skontaktuj się z nami.
Telefon: 511-585-222, Email: biuro@vware.org
W vWare wiesz co kupujesz, zanim podpiszesz z nami umowę, widzisz gotowy, wstępny projekt sklepu internetowego. Stworzymy dla Ciebie najlepszy sklep internetowy, dostosujemy go do Ciebie i Twoich potrzeb. Dla nas najważniejsze jest zadowolenie klienta. Dlatego tworzymy sklepy: łatwe w obsłudze i przyjemne w użytkowaniu, responsywne, zoptymalizowane pod względem SEO. Wszystko po to, aby Twój sklep był wysoko w wynikach wyszukiwania w Google.

vWare Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *