Ile trwa pozycjonowanie witryny?

Kiedy widoczne są pierwsze efekty pozycjonowania witryny?


Pozycjonowanie stron internetowych oraz e-sklepów jest procesem długotrwałym i ciągłym. Jest wiele czynników, które wpływają na pojawienie się pierwszych efektów pozycjonowania witryny.


Czynniki mające wpływ na szybkość uzyskania efektów pozycjonowania:


Google:

  • Indeksacja Google – każda zmiana na stronie jest indeksowana przez Google za pomocą tzw. Botów. Boty odwiedzają Twoją witrynę i ją badają, poddają weryfikacji czy dana strona jest warta dodania do indeksu. Gdy Twoją stronę często odwiedzają użytkownicy, to również boty częściej na nią zaglądają. Dzięki nim, Twoja strona jest szybciej indeksowana w wyszukiwarce. Googlebot może przetwarzać treści, obrazy oraz filmy, aby jak najlepiej zrozumieć tematykę strony. Dzięki temu, w późniejszym etapie, Google odpowiednio dopasowuje wyniki wyświetleń do zapytań użytkownika.
  • Algorytmy Google – na nie, nikt nie ma wpływu. Należy na bieżąco zapoznawać się z wytycznymi Google i  pod nie optymalizować swoją stronę.   

Optymalizacja strony:

  • Optymalizacja witryny – jeden z bardzo istotnych czynników wpływających na pozycjonowanie. Twoja strona powinna być odpowiednio zoptymalizowana pod względem szybkości działania i wczytywania. Treści zamieszczone na stronie powinny zawierać kluczowe słowa dla Twojej branży. Ważne są także linki wewnętrzne, które pozytywnie wpływają na indeksowanie. Istotne jest, aby Twoja witryna była responsywna i prawidłowo działała na wszystkich urządzeniach mobilnych.
  • Historia domeny – świeżo zakupiona domena może być nieco dłużej indeksowana przez Google, ponieważ nie posiada jeszcze historii. Istotne jest, aby stronę na nowej domenie zgłosić do zaindeksowania przez Google. W przypadku domen starszych, posiadających historię, należy zwrócić uwagę czy nie posiadają one żadnych blokad nałożonych przez Google. Wtedy konieczne będzie zaplanowanie odpowiednich działań mających na celu odblokowanie domeny i popracowanie nad jej historią.
  • Konkurencja – wpływ na efekty pozycjonowania ma także Twoja konkurencja. Kluczowym aspektem jest, w jakiej branży osadzona jest Twoja firma, czy Twoje produkty są niszowe czy pożądane na rynku oraz czy Twoja konkurencja korzysta z działań agencji SEO. Również duże znaczenie mają odpowiednio dobrane frazy kluczowe w danej branży. Na ich konkurencyjność składa się ilość firm na rynku, które mogą pozycjonować podobne lub takie same słowa kluczowe.

Strategia SEO:

  • Odpowiednia strategia SEO oraz doświadczenie agencji –  istotne jest, aby działania SEO były odpowiednio dobrane i ułożone pod daną branżę. Nie wszystkie działania pozycjonerskie muszą być wykonane dla każdej gałęzi rynku. Konieczne jest przeanalizowanie konkurencji i opracowanie odpowiedniej strategii pozycjonowania. Ważne jest, aby posiadać wiedzę i doświadczenie w działaniach SEO. Brak doświadczenia może przynieść niepożądane efekty, którymi są kary i blokady od Google, gdy stosowane techniki SEO są nieetyczne tzn. BlackSEO.

Pozycjonowanie witryny – widoczność efektów

Dlatego określenie, ile czasu potrzebne jest na pozycjonowanie Twojej witryny, jest bardzo trudne, może to trwać od kliku tygodni do nawet kilku miesięcy. Najważniejsza jest systematyczność działań SEO i cierpliwość, ale my to mamy 😊. Nam również zależy, aby nasz klient uzyskał najlepsze efekty w możliwie najkrótszym czasie.   

Jeżeli chciałbyś aby Twoja strona lub sklep internetowy miał wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, skontaktuj się z nami.
Telefon: 511 – 585 – 222 ☎️
Email: biuro@vware.org 📧

vWare Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *